Slice Racketlon Open 11.-12.11.2017
Lopputulokset

  
Miehet A
(1.) Luka Penttinen HamSu - Kimmo Pennanen Henttaan Paronit 21-5, 21-12, 21-7 +39
Matti Impola RCU- Oskari Laiho SLICE 21-17, 21-10, 21-7 +29
Markus Vahtola RCU - Joel Pennanen ESRC 21-7, 26-24, 17-21, 10-5 +12
Pauli Byckling TTC Boom - (2.) Tommi Laine RCU 3-21, 21-12, 7-21 -23

välierät
(1.) Luka Penttinen HamSu - Matti Impola RCU 21-6, 21-11, 21-11 +35
Markus Vahtola RCU – (2.) Tommi Laine RCU 17-21, 18-21, 9-21, 7-3 +13

loppuottelu
(1.) Luka Penttinen HamSu - (2.) Tommi Laine RCU 17-21, 21-15, 10-21, 12-13 -8

Miehet A lohdutussarja
Kimmo Pennanen Henttaan Paronit - Oskari Laiho SLICE 11-21, 20-22, 21-11, 21-7 +14
Joel Pennanen ESRC - Pauli Byckling TTC Boom 16-21, 21-16, 20-22, 21-5 +14
Kimmo Pennanen Henttaan Paronit - Joel Pennanen ESRC 21-19, 19-21, 21-19, 21-4 +19

Miehet B
(1.) Ahti Antikainen HSK – Eeli Timonen SLICE 21-16, 21-8, 21-9 +40
Jorma Antila Lahti - Joni Pentikäinen SLICE 13-21, 9-21, 6-21 -35
Jorma Muukkonen SLICE - Heli Mäkelä TTC Boom 6-21, 17-21, 14-21
Henri Lehikoinen SoTs - (2.) Mikko Laiho SLICE 9-21, 21-19, 19-21, 7-11 -16

välierät
(1.) Ahti Antikainen HSK - Joni Pentikäinen MiSq 21-0, 19-21, 7-21, 17-9
Heli Mäkelä TTC Boom – (2.) Mikko Laiho SLICE 21-11, 5-21, 21-12, 2-21 -16

pronssiottelu
Joni Pentikäinen – Heli Mäkelä 7-21, 21-16, 21-3, 21-14 +16

loppuottelu
(1.) Ahti Antikainen HSK - (2.) Mikko Laiho SLICE 21-4, 21-13, 21-18,  +28

Miehet B lohdutussarja
Eeli Timonen SLICE - Jorma Antila Lahti 21-10, 21-9, 14-21, 6-0 +22
Jorma Muukkonen SLICE – Henri Lehikoinen SoTs 21-10, 13-21, 21-18, 9-21 -6

Henri Lehikoinen SoTs - Eeli Timonen SLICE 9-21, 21-9, 21-4, 5-2 +20

Naiset B
Elina Byckling TTC Boom - Jessica Järvinen SLICE 21-6, 21-13, 21-1, 21-23 +41
Marita Kurki Louhikon Nuorisoseura - Jessica Järvinen SLICE 22-24, 21-9, 21-10, 11-21 +12
Elina Byckling TTC Boom – Maritta Kurki Louhikon Nuorisoseura 21-11- 10-21, 14-21, 21-8
1. Elina Byckling TTC Boom
2. Marita Kurki Louhikon Nuorisoseura
3. Jessica Järvinen SLICE

Juniorit U17
A-lohko
Aapo Randelin SLICE - Aapo Kämäräinen SLICE 21-18, 21-9, 21-16, 21-4 +37
Aapo Randelin SLICE - Jessica Järvinen SLICE 21-5, 21-6, 21-1 +51
Aapo Kämäräinen SLICE - Jessica Järvinen SLICE 16-21, 21-18, 21-2, 3-4 +18

B-lohko
Eetu Siitari SLICE - Juuso Järvinen SLICE 21-14, 21-9, 21-9 +29
Eetu Siitari SLICE - Onni Puhto SLICE 21-14, 16-21, 9-21, 21-7 +14
Juuso Järvinen SLICE - Onni Puhto SLICE 21-15, 21-16, 9-21, 21-8 +12

välierät
Aapo Randelin SLICE - Juuso Järvinen SLICE 21-10, 21-11, 21-6 +36
Aapo Kämäräinen SLICE - Eetu Siitari SLICE 21-16, 6-21, 21-13, 9-20 -13

loppuottelu
Aapo Randelin SLICE – Eetu Siitari SLICE 21-12, 21-9, 21-7

sijat 5-6.
Jessica Järvinen SLICE - Onni Puhto SLICE 19-21, 21-13, 7-21, 16-14 -6

Juniorit U21
(1.) Luka Penttinen HamSu - Mirko Muukkonen SLICE 21-5, 21-8, 7-21, 7-6 +14
Joel Pennanen ESRC - Oskari Laiho SLICE 12-21, 21-12, 21-13, 7-21 -7
(1.) Luka Penttinen HamSu - ESRC - Oskari Laiho SLICE 21-8, 21-5, 21-5 +45
Joel Pennanen - Mirko Muukkonen SLICE 21-12, 21-13, 5-21, 15-21 -5
(1.) Luka Penttinen HamSu - Joel Pennanen ESRC 21-12, 21-11, 21-10 +30
Oskari Laiho SLICE - Mirko Muukkonen SLICE rtd

1. Luka Penttinen HamSu
2. ESRC - Oskari Laiho SLICE
3. Mirko Muukkonen SLICE
4. Joel Pennanen ESRC

Juniorit U17 4-P
Aapo  Randelin/Eetu Siitari SLICE - Onni Puhto/Aapo Kämäräinen SLICE 21-15, 21-7, 21-19 +22
Aapo  Randelin/Eetu Siitari SLICE - Jessica Järvinen/ Juuso Järvinen SLICE
Jessica Järvinen/ Juuso Järvinen SLICE - Puhto/Kämäräinen 24-22, 16-21, 9-21, 19-7 -2

Miehet A 4-P
Luka Penttinen HamSu/Klaus Kerttula SLICE - Markus Vahtola RCU/Oskari Laiho SLICE 11-21, 21-18, 21-5, 13-2 +8
Tommi Laine/Matti Impola RCU – Markus Vahtola RCU/Oskari Laiho SLICE 16-21, 15-21, 21-5, 17-9 +4
Tommi Laine/Matti Impola RCU - Luka Penttinen HamSu/Klaus Kerttula SLICE 17-21, 13-21, 18-21, 6-7 +14

Miehet B 4-P

Ahti Antikainen HSK/Mikko Laiho SLICE - Mirko Muukkonen/Jorma Muukkonen SLICE 21-6, 21-7, 14-21 +22
Pasi Hyvärinen/Kimmo Väre - Mikko Saalasti/Veli-Matti Sinkkonen SLICE 21-6, 21-9, 21-6 +50
Ahti Antikainen HSK/Mikko Laiho SLICE - Mikko Saalasti/Veli-Matti Sinkkonen SLICE 21-5, 21-16, 21-15 +27
Pasi Hyvärinen/Kimmo Väre - Mirko Muukkonen/Jorma Muukkonen SLICE 21-6, 21-4, 13-21, 21-14 +31
Mikko Saalasti/Veli-Matti Sinkkonen SLICE - Mirko Muukkonen/Jorma Muukkonen SLICE 7-21, 22-20, 7-21, 18-21 +29
Ahti Antikainen HSK/Mikko Laiho SLICE - Pasi Hyvärinen/Kimmo Väre 21-11, 4-21, 12-21, 4-6 -18

Mixed 4-P
Pauli Byckling/Heli Mäkelä TTC Boom - Henri Lehikoinen SoTS/Elina Byckling TTC Boom 21-15, 21-6, 21-6 +36
Jari Penttinen HamSu/Maritta Kurki LouNuo – Mikko Kurki/Anniina Kurki LouNuo 9-21, 19-21, 16-21, 13-21 -27

Pronssiottelu
Henri Lehikoinen SoTS/Elina Byckling TTC Boom - Jari Penttinen HamSu/Maritta Kurki LouNuo 14-21, 12-21, 15-21 +22

Loppuottelu
Pauli Byckling/Heli Mäkelä TTC Boom - Mikko Kurki/Anniina Kurki LouNuo 21-11, 15-21, 21-12, 20-22 +11